Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дамите и залата?!
Иди на страница 1, 2  Следваща

Напишете отговор    Zobim.NET Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Дамите и залата?!
Автор Съобщение
Marin

Местожителство: Denver/USA

Мнение Дамите и залата?! Отговорете с цитат
Здравейте на всички!

Искам да започна тази тема във форума защото смятам,че зад всеки щастлив момент седи поне едно същество от нежния пол - да не кажа няколко. Това се отнася в пълна сила и за нещата в залата. Повечето хора започват да тренират именно, за да впечатлят момиче, но това всички си го знаем. Razz Интересно ми е обаче да разбера мнението по темата.

- Когато видите хубава жена/мъж мислилте ли си " Охаа, отивам в залата, дано следващия път като я/го видя да ме загледа заради резултата"?

- Дали тренирайки до противоположния пол подобрява резултатите или напротив? ( в Денвър, откъдето пиша, е много популярно да ходят момиче и момче на фитнес. Аз лично съм много против разнополовите партниопи в залата, но за сметка на това силно подкрепям всички дами, които отиват все едно са на плаж и правят неприлични опражнения Twisted Evil - БЛАГОДАРЯ ВИ! )

- Знаят ли дамите достатъчно за фитнеса, или повече знаят за диетите? ( Без да искам за засегна никоя жена, мисля,че е време да престанем да чуваме изречения като " Май съм качила, ох и тази седмица няма да ям! ". Гладът е хубаво нещо дотолкова,че ни казва кога ни трябват още калории, а не просто приятно чуство за стомаха!!!)

Е, това е за сега. Бих се радвал да науча какво мислят жените по темата, за това ако имате приятелки, направо им дайте лист и химикалка и после пишете - Това с оглед на факта, че дамите не обичат да посещават много често форуми.

Пет Окт 20, 2006 11:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger ICQ Номер
Troy^Stallion
Site Admin

Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много добра тема, браво! Laughing Доста и често явление, признавам си е някой да отиде в залата заради някая девойка, но мисля че хората, които знаем колко трудно се постига нещо сериозно, знаем и че не става така и не фитнесът е това, което може да накара някой да ти обърне внимание. Повечето такива хора ходят 2-3-4 седмици и придобиват едно псевдо самочувствие в следствие на което изкарват една доста странна походка тип "много съм як и не мога да си събера ръцете" Laughing Вярно е, забелязват ги повече, но май главно за да им се смеят Laughing Относно ходенето на фитнес от момиче и момче заедно... Има за има и против Laughing За е ако искаш да чуваш думите "ти си луд, колко много вдигаш", "колко си як", "може ли да ти пипна мускулите". Със сигурност обаче горепосочените думи ще са придружени и от "тая колко е грозна", "ти онази ли гледаш, а?!" и "хайде да си ходим вече, защото ми омръзна" Laughing Истината е че просто интересите на мъжете и жените в залата са различни (в повечето случаи). И за да може да се съвместят обаче не трябва да са различни, а това според мен значи, че или мъжът трябва да е женчо или жената мъжкарана Laughing И последно само исках да коментирам репликата от някой жени "Май съм качила, ох и тази седмица няма да ям!" Laughing Ами тя репликата само показва този тип дами колко много разбират както от фитнес така и от диети Laughing Laughing Laughing Поздрави Exclamation

Нед Окт 22, 2006 10:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Alen

Местожителство: sega sam v India

Мнение Damite i zalata Отговорете с цитат
Az mislia 4e tva e edna mnogo hubava tema i za da ia raz6irim malko iskam da popitam edin konkreten vapros za po vazrastnite dami.Vazmogno li e da se prepora4a ne6to kato programa za gena ot 35 do 40 godini s teglo 52 kg i viso4ina 162 za da moge da se stegnat bedrata,zadnata 4ast ,gardite i racete i gore dolu da se dade prognoza za kolko vreme 6te ima vidim rezultat ako programata se izpulniava striktno.Sa6to taka da za hranata prez perioda na trenirovkite.No sa6to i programata da e suobrazena s vazrasta na damite(za6toto te se umoriavat po varzo).
Vseki 4ovek se radva kogato izgleda dobre za6to samo magete da hodiat na fitnes az mislia 4e ne triabva da ima razlika v gelaniata veki iska da izglegda dobre. Very Happy
Пет Ное 03, 2006 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Troy^Stallion
Site Admin

Добра идея, Alen. Ще публикуваме скоро една програма тренировъчна и хранителна за дамите. Иначе резултат за месец и половина - два може да се постигне... А, и пиши на кирилица ако не ти е проблем... Rolling Eyes

Съб Ное 04, 2006 6:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
anonra

Жените в залата определено са полезно допълнение на един иначе скучен мъжки свят Smile Ама как да не се радваш на готините каки, които подтичват около теб или правят "неприлични упражнения", както се изразиха малко по-горе. Не, не трябва да сме сексисти - всеки си има своето място и в залата и слава богу, иначе залата би се превърнала в едно потайно гей-общество Smile Важното е човек да иска да изглежда добре и да има желанието да жертва малко от удоволствията, за да го постигне - така че дамите са добре дошли.

Maybe, tomorrow the Good Lord will take you away
Сря Ное 08, 2006 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
emarinova

Мнение Дамите в залата Отговорете с цитат
Здравейте! Хайде и аз да продължа дискусията: ако пропусна да отговоря на някой въпрос, извинете, та такаааа... жените в залата: с тях или без тях.... Ако са отишли да тренират, са добре дошли, иначе много разсейват. Сега ще кажете, че се пукам от завист, но ЧЕСТНО преди 2 месеца в една малка фитнес зала /в България/, попаднах на следната случка: 2 моми правят скрипец с 5 килограма, всичко това е съпроводено със странни интензивни чупки в кръста, облеклото е подобно на бански..., а като се уморят си полягват на лежанката... Много беше смешно, очаквах да извадят червилата. Иначе много мъже хозят на тренировки, за да се харесат на жените, но може би бързо се отказват ....е много жени ходиМ на фитнес в борба за мъжко внимание. А има и друго: сума народ тренира главно ръце, за да "лепи погледите" в бара в събота вечер. Дали е ОК момче и момиче да тренират заедно? Пак зависи. Ако търпи човека да го овикват с "хайде да си ходим", "какво я гледаш онази", "тази по-дебела ли е от мен?", да си взема приятелката на фитнес. Иначе в Шотландия, където работя залата е "мъжка" - просто така се случва в момента, по принцип има график за тренировки - по пол. Смело мога да кажа, че в България в готините зали е много по-весело /не говоря за неуместните майтапи/. Иначе много зависи - защо пък да не тренират заедно мъже и жени: ако всеки си гледа работата, но е разсейващо де: как да не хвърлиш един поглед Rolling Eyes Very Happy
Съб Дек 30, 2006 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marin

Благодаря за всички отговори! Аз отво съм в старата зала (Денвър) и искам да кажа с какво впечатление останах от ваканцията в БГ. Първо - много бях щастлив да видя всички познати - най-вече моето момиче - Марта. Но не съм започнал темата да ви разказвам лични преживявания.

Най-интересното (по темата на пост-а) ,което мога да разкажа от залата в България, е в начина на тренировка там. Много малко хора видях на ходят с гаджетата си на зала. Но за сметка на това какви образи съм видял там. От наблюденията ми, българския фитнес-инструктур е местния Playboy. Той не само може да обърне внимание на телефона си, но може да тренира Боряна, Жени и сестра и, както и поне още едно момиче без дори да става от лежанката, където тъй удобно се е подпрял. Интересното е също,че момченца като мен, които се занимават напълно любителкси с фитнес, но за разлика от мен, набили поне 4 инжекцийки в дупето, са напълно сертифицирани да те учат на всично. Забелязах също така,че горките момичета, които искат да тренират сериозно, не могат да го правят защото няма как да се докопат до машината,защото тя е толкова претрупана с местните пичове . които смятат че това е мястото да си кажат клюките.

Не ме разбираите погрешно, и дамите са виновни за това, защото много малко от тях са наистина там за да вдигат. Повечето се кефят на това как някой се поти на бицепса докато те правят затвори/разтвори на някой уред.

А целя този цирк е просто невероятно готин за гледане. Препоръчвам на всички горещо да посетят поне веднъж залата в пиков 4ас, аз лично си тръгвах винаги с усмивка.

Е това е за сега от мен. Поздрави на всички!!!

Пон Яну 15, 2007 5:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger ICQ Номер
Sunshinev

Здравейте на всички Very Happy , интересно и забавно ми беше докато четях мненията ви. Ще си позволя да споделя и аз моето мнение: лично аз ходя на женски фитнес - тоест там сме само жени и понякога признавам, че става "кокошарник" - сигурно знаете, че когато се съберат повече от две жени на едно място и настава една какафония. Laughing Но, въпреки всичко мога да кажа за себе си, че тренирам усилено по два часа два пъти в седмицата и определено се вижда резултата. Инструкторките са жени и мисля, че знаят кое ни е болното място на нас и върху какво всяка една би трябвало да наблегне.

Докато живеех навън в Кипър и после Щатите - ходих с приятеля ми на фитнес. Не знам дали разсейвахме другите, но често се разсейвахме ние двамата и като цяло май е най-добре всеки да си ходи по-отделно. Ходя на тае-бо/пилатес/капуейра на стадион Васил Левски и долу е фитнес залата на "Боевски" там понякога ставам свидетел на наистина забавни неща - и от двете страни. Някои мъже в опита си да впечатлят дадено момиче така се престарават, че трудно мога да задържа усмивката си, има го и обратния вариант - момиче се опитва да се хареса на някой мъж. Лошо няма, но май и в двата случая се губи самата първоначална идея за спорт/концентрация/качество на изпълнения на упражненията -- с една дума - целта поради която си там. Като цяло според мен си зависи много от човека. Не бих тръгнала на фитнес за да си търся гадже. Ако видя хубав младеж - не съм сляпа и бих оценила цялостната визия, но нищо повече. А ако някои оцени моята визия - е, това гали самочувствието няма защо да се лъжем.

Относно имструкторите - според мен това е строго индивидуално. Ако човек е професионалист - то той/тя си върши работата на ниво. Няма как наистина да следиш 5 човека и да си седиш на лежанката провиквайки се.
Вто Яну 30, 2007 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sunshinev

Понеже в предишния постинг споделих общо мнението ми без да съм отговорила конкретно на поставените въпроси - ще се опитам сега да го направя Wink

- Когато видите хубава жена/мъж мислите ли си " Охаа, отивам в залата, дано следващия път като я/го видя да ме загледа заради резултата"? Не ми се е случвало. По принцип избягвам да се заглеждам, но видя ли хубав мъж мога просто да си го отбележа мимолетно "интересен мъж". Нещо като в галерия - може да ти харесат няколко картини, това обаче не означава, че искаш да разбереш историята на някоя от тях или пък, че обезателно искаш да я притежаваш. Laughing

- Дали тренирайки до противоположния пол подобрява резултатите или напротив? ( в Денвър, откъдето пиша, е много популярно да ходят момиче и момче на фитнес. Аз лично съм много против разнополовите партниопи в залата, но за сметка на това силно подкрепям всички дами, които отиват все едно са на плаж и правят неприлични опражнения Twisted Evil - БЛАГОДАРЯ ВИ! )
Laughing Laughing ами честно да ти кажа в момента не мисля, че тренирайки до някой готин мъж ще подобря резултата си -- просто защото тренирам за себе си и малко ме вълнува кой какво мисли в този момент. Но, не изключвам и вероятността да се амбицирам и да се мотивирам от някой младеж без дори и той да подозира за неговото влияние върху мен Laughing Май трябва да посетя някоя смесена зала и да се тествам.

- Знаят ли дамите достатъчно за фитнеса, или повече знаят за диетите? ( Без да искам за засегна никоя жена, мисля,че е време да престанем да чуваме изречения като " Май съм качила, ох и тази седмица няма да ям! ". Гладът е хубаво нещо дотолкова,че ни казва кога ни трябват още калории, а не просто приятно чуство за стомаха!!!)
Не бих могла да говоря за всички жени, но като цяло предполагам, че може би знаем повече за диетите или поне си живеем с тази заблуда. Има обаче разлика между знам нещо и приемам /съобразявам се с това нещо. Smile Според теб може наистина и да е време да престанете да чувате това изречение или близо до смисъла му друго подобно, но не мисля, че това ще стане. Нека бъдем реалисти - има жени, които в желанието си да се харесат на някого спазват безумни диети, стараят се да се конкурират със скелета от историческия музей и изпадат в паника ако качат килограм или повече. После решават тотално да спрат да ядат или по-скоро живеят на кафета и цигари и така до следващото изпълнение. А може би когато любимата ти казва "май съм качила, ох и тази седмица няма да ям!" тя просто иска да чуе от теб "не, мило изглеждаш перфектно" Razz Все пак това Май говори, че не е много сигурна в преценката си. Единственото което ти остава е да гледаш по-ведро и да не се дразниш толкова на поредното изречение "колко съм дебела"
Laughing

Сря Яну 31, 2007 12:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marin

Благодаря за мнението! За мен е много важен факта,че то идва от дама. Не съм и изкритикуван все още Razz ,което значи че темата наистина е хубава и не е само мъжки интерес.

Искам да добавя малко новини относно постиженията в залата когато тренираме с противоположния пол. Колкото и да не ми се иска да го кажа, явно има резултат това да тренираш до хубава жена Laughing (тук сигурно всеки си вика "верно ли бе, много си умен",но аз съм скептик по тази тема и смятам,че постиженията са изцяло лични винаги.) Последната седмица в залата вдигахме с един приятел и гаджето му беше там. Резултатите бяха убийствени - 10% повече повторения от всякога.... от 50% по-малко почивки м/у серийте....

Но има и малко "но" в цялата работа...госпожицата не правеше същите упражнения....тя просто гледаше и го надъхваше. За това сега се замислям всъщност колко дамите ни помагат.....определено не малко бих казал, но дали тази помощ не е епизодична?

Колко дълго човек може да е в хормонален подем като този? Според мен не повече от 10 тренировки? Как мислите Вие?

Означава ли това,че всеки път трябва да има нова интрига, така че да можем винаги да сме в пикова форма? Определено не...според мен хората трябва да се абстрахират от чуството,че залата е соцялно поприще и да наблегнат на това защо са там....защото хубаво е да си дете, но истинските резултати идват от големите хора. ( аз все още съм на манталитета 10ти клас, но нали знаете, някои деца не порастват никогаSmile )

Поздрави на лудите глави,а на тези които не сте луди глави....благодаря,че ви има!

Пон Фев 05, 2007 6:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger ICQ Номер
Sunshinev

Здравей Марин, ще си позволя да споделя моето скромно мнение - което сигурно ще се отличава коренно от мнението на някой запален професионалист, но не пречи да видиш и една друга гледна точка. Very Happy

Първо поздравления за убийствените резултати пожелавам ти да продължиш с този темп или подобен независимо дали има около теб хубава дама стига разбира се да се чувстваш добре и да не изнасилваш тялото си.

Сега към въпросите ти: Колко дълго човек може да е в хормонален подем като този? Според мен не повече от 10 тренировки? Как мислите Вие?
Лично мое мнение е, че не е възможно да се тренира така за дълго време ако само това зависи от някакъв външен фактор. Нормално е да си въодушевен от новата стимулация/закачка, но си мисля, че е страшно трудно да запазиш тази енергия.

С времето човек трябва да си обнови целта с това и понякога самата мотивация се променя. Новата интрига е хубаво нещо и силно стимулиращо, но това е само временно. И ако свикнеш с нагласата, че ти трябва винаги нещо ново за да вървиш напред усилено, ставаш зависим от външен фактор супер нестабилно. Неизчерпаемия източник на енергия би трябвало основно да идва от теб самият, а хубавите и нежни същества около теб да са просто подправката към ястието тоест към твоята качествена тренировка.

Съгласна съм, че когато си в залата е хубаво да не си губиш времето и да тренираш. Very Happy Резултатите независят от възрастта ти, а от начината ти на мислене, от отношението ти към дадена дейност. Има и деца които се справят много по-добре и се държат много по-зряло от някои мъже /жени Razz Усмивки

Пон Фев 05, 2007 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marin

Здрасти Sunshinev,

Първо поздравления за убийствените резултати - аз говорех за моето момче дето вдигам с него. Аз нямам как да се надъхам залата от такива неща. За мен една хубава песен оправя работата...но и с песните човек се пристрастява и след това отивам без музика на тренировка, и все едно съм си забравил някоя ръка. Това разбира се трае само в почивките м/у серийте, но пак не е приятно.

стига разбира се да се чувстваш добре и да не изнасилваш тялото си. - тук не знам какво да кажа точно... според много хора изнасилвам тялото си тъй като не било нормално да вдигам толкова и след време съм щял да съжелявам. Аз обаче се чуствам на седмото небе от щастие и здраве и всичко ми е на 15 от 10.

Беше споменала,че ходиш в дамска зала...коя е тя? Аз досега съм видял много зали посещавани само от жени, но никога не съм видял жена инструктор. Разбира железарите при железата ходят, но ми е интересно как са нещата откъм нежната половина на човечеството.

Поздрави и успехи!!![/b]

Вто Фев 06, 2007 2:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger ICQ Номер
Sunshinev

Здрасти Марин , аз ходя в дамски фитнес център Феерия Razz Там сме само жени и инструкторките са страхотни. На Коледното парти се оказа, че в този клуб членуват над 100 жени и резултатите при някои са фрапантни. Разбира се тези резултати зависят не само от професионализма на инструктора, но и от волята/желанието на трениращия. Wink
Жена инструктор може да видиш и в Малееви клуб - но мен лично не ми допадна. Беше по-скоро заета с нейната си визия и личните си проблеми, които мен не ме вълнуваха.... Не съм ходила при мъж инструктор и нямам база за сравнение, но може би за него предизвикателство ще е да работи с мъж.

Радвам се, че се чувстваш на 15 от 10 Very Happy и на седмото небе. Пожелавам ти да продължаваш все в същия дух, но разбира се внимавай. Понякога наистина след време тялото ни дава да разберем, че то беше до тук и не е нужно да се стига до краен предел. От друга страна ти най-добре си знаеш и сам си решаваш. Very Happy Аз тренирам на музика и по-време на кардиото и обръщам най-много внимание, и когато съм на тае-бо. Виж на пилатес и йога музиката е тиха и нежна и тя е нещо като "далечно допълнение", защото там е важно да се изпълняват движенията вниквайки в тях Razz
Усмивки и приятна тренировка

Вто Фев 06, 2007 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marin

Милата тема се изроди тотално, но все пак като съм тръгнал да питам ще питам Very Happy . Аз не съм видял до сега дама инструктор в България. Тук обаче виждам всеки ден. Направо падам, защото колкото и да не ми се вярва жените тук са 3 пъти по-добри инструктури отколкото мъжете. Нищо, че е САЩ и всеки би трябвало да е в непрекъсната конкуренция, има едни двама образи, на които искам да им извия вратовете. Показват грешни движнения, не се съобразяват с пола или възрастта на човека срещу тях, да не кажа,че съм ги виждал и да поопипват жертвата на тяхната работа. За сметка на това, жените-инструктури са много внимателни...те не си измислят нищо а четат от книга, всичко при тях е по таблица. Нито един път не са се държали некоректно към човека пред тях.... изобщо безупречни. Не ми харесва само факта,че няма разнообразие при тях. Те са адски консервативни в подходите си. Виждат лост значи е за лежанка ... виждат дъмбел значи е за бицепс. А това не е винаги така. Това което искам да кажа е ,че може би подходите на двата пола се различават много относно залата, разбира се и целите ни са различни, но много хора се опитват да влизат в чуждата категория без това да има цел по-дълбока от сваляне.

И тъй като май само ние с Sunshinev си пишем, поздрави на теб!

Сря Фев 07, 2007 6:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger ICQ Номер
Troy^Stallion
Site Admin

Отношението на мъжете и жените се различава коренно във фитнеса. Значи първо потенциално жените са по-добри инструктори безспорно по простата причина, че не са професори, за разлика от повечето мъже, които го удряме на гордост до голяма степен и това някой да ни каже че нещо не е правилно - значи той нищо не разбира Wink И разбира се въпреки че ние пък може да правим нещо неправилно - щом сме решили че е така значи е така, че даже може да научим и някой друг новак на същото неправилно нещо Wink Тази ни мъжка гордост е безотговорна, въпреки, че ние не мислим така и докато ние си бием главата в уреда и показваме, че сме най-добрите в залата, когато една дама влиза там тя не прави това, за нея най-важното е да е здрава, интересува се постоянно кое и как се прави, ако не може да намери правилният човек в залата, който да и помогне търси другаде, дори в литература и т.н. защото нея не я интересува дали ще е най-добрата в залата, напротив. А това да даде съвет на друг човек по въпрос, който не разбира просто няма как да стане. Затова казвам, че жените са по-добри потенциални инструктори и треньори като цяло във всичко. Да не забравяме, че жените са и пазителки на рода, имат по-развит инстинкт за самосъхранение и разбира се затова са повече на нашата малка планета - защото мъжете сме често много смели и разбиращи от всичко Laughing Иначе причината за това, което Марин казва, че има инструктори даващи грешни напътствия и само попипващи дамите е вярно, но причината за това е че в България на повечето места нивата за инструктори са много ниски. Има курсове за по 2 седмици, които ти вадят удостоверенийце, че вече можеш да станеш практикуващ инструктор. За щастие обаче вече се развиват такива специалности и в НСА и в C.O.R.F.I.T. академията, който също набира сила и имаме много кадърни специалисти вече в тази област. Разбира се образованието не винаги е най-важно, има пределно много примери, в които специалисти се получават и благодарение на дългия опит в дадена област. Е, дано да съм се включил адекватно в темата за да може да поздравите и мен Wink Поздрави Exclamation

Сря Фев 07, 2007 8:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    Zobim.NET Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети