Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Проблем с гърдите

Напишете отговор    Zobim.NET Форуми » Програми, тренировки и упражнения Предишната тема
Следващата тема
Проблем с гърдите
Автор Съобщение
DARGON

Мнение Проблем с гърдите Отговорете с цитат
Здравейте аз съм нов в форума но виждам ,че има хора които се занимават от доста време с това .. и искам професионален савет ..

ето го проблема:
Аз съм на 15.. тренирам от 1 година в началото мн несериозно от началото на лятото сериозно .. усещам как съм заякнал .. качих близо 3 см в раката си само за лятото .. горе долу .. не пия абсолютно никакви добавки дори и протеин .. и проблема ми е следния значи тренирам за гърди .. както ми казаха инструкторите .. усещам ,че има разлика но големия проблем е там ,че като застана прав точно срещу огледалото и като си погледна гърдите .. са МНОГО различни !!!! на 1та зърното ми гледа надолу и е по надолу някак си (на лявата) а на дясната зърното ми е по нагоре и гледа по напред не надолу .. и не е красиво искам да я няма тази разлика ?? може ли по някакав начин ? ще се махни ли ако продалжавам да тренирам !? или пък да не се овеличи и да стане съвсем грозно .. ся не си личи много .. ама .. мен ме притеснява .. не е като на мойте приятели .. доста по грозно е Sad разликата я открих тука преди 1-2 месеца.. някаде .. септември началото .. тогава се загледах в огледалото и я видях .. и от тогава .. не мисля ,че разликата е спаднала или ,че се е овеличила ... моля ви помогнете ми защото това много ме притеснява .. благодаря ви предварително
Чет Окт 18, 2007 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mad.dogg

Местожителство: Пловдив

Мнение Мнение Отговорете с цитат
Пич като начало не се коси проблема ти не е нещо необичайно, всички хора имат разлики между мускулите в лявата и дясната част на тялото си. Дори наскоро един пич ми показа че има разлика в гърба(леле ква антисиметрия). Номера е че при някои това е по-изразено (видимо), крайно неприятно но какво да се прави. С времето като потренираш повечко разликата ще се стопи малко или много, но не прави грешката да наблягаш на изоставащите мускули рискуваш да ги претренираш и да им спреш растежа от което се сещаш какво ще стане.
Аз имам доста голяма разлика в ръцете и в момента пробвам една техника като правя упражнения с дъмблели или лицеви на една ръка първо почвам с изоставащата ... в твоя случай не знам това как ще се приложи. Можеш да наблегнеш на упражненията с дъмбели с идеята да не позволяваш на едната страна взима по-голямата част от натоварването за сметка на другата. Аз при набирания се усещам, че несъзнателно пренасям тежестта към по-силната ръка и ... много се дразня.
По-здрави!

Пет Окт 19, 2007 1:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DARGON

Мнение Отговорете с цитат
мерси пич .. ама мен ме е страх не толкова от друго ами защото съм виждал мн хора нали мъже .. и на 1 гърдите им самите зарна гледат надолу както е красиво а на други гледат направо и пак са им големи гардите .. просто различни хора различни тела и ме е страх докато тренирам 1та ми да не стане мн нагоре др мн надолу Sad знам че е тъпо ама наистина се страхувам :/ а за дъмбели ами с дъмбели ми е малко трудно .. общо взето за гарди прая само лостове :/

и в крайна сметка според теб и останалите които са видели темата ... ако продължа да тренирам разликата ще се стопи малко по малко ?
Пет Окт 19, 2007 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mad.dogg

Местожителство: Пловдив

Ами специално при мен и при всички приятели които имат такъв проблем и тренират определено има подобрение.
За опасенията ти относно не мога да дам компетентно мнение защото нямам медицинско образование но не мисля че ще се получи нещо такова.
Засега си тренирай както можеш и гледай да не местиш тежестта (щангата или тялото си) за да не позволиш на единия от мускулите да работи повече от другия. Изпълнявай си упражненията достатъчно бавно, контролирайки движението в цялата му амплитуда за да го заучиш правилно след известно време тялото "научава" движението дотолкова че няма да има нужда да обръщаш внимание на това нещо. Проблема при мен примерно с набиранията го усетих два месеца след като почнах да ги правя по-точно като си окачих тежест на кръста.

Съб Окт 20, 2007 12:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DARGON

ок мерси много :/ мисля да пробвам само с дъмбели .. дано да се оправи .. защото наистина ме притеснява това има бая разлика :/ а в гърдите чесно не съм виждал никой с такава :/ мерси много
Съб Окт 20, 2007 12:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    Zobim.NET Форуми » Програми, тренировки и упражнения Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети